
Návrh nariadenia vlády SR, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie vlády SR č. 499/2008 Z. z. o podmienkach poskytovania podpory podľa programu rozvoja vidieka vznp
Začiatok MPK: 26.06.2013 Ukončenie MPK: 17.07.2013

Vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o požiadavkách na nápoje
Začiatok MPK: 26.06.2013 Ukončenie MPK: 17.07.2013

Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 364/2004 Z. z. o vodách
Začiatok MPK: 21.06.2013 Ukončenie MPK: 12.07.2013
Vyzývame na dodržiavanie zákonných povinností v oblasti aplikácie ako aj uvádzania prípravkov na ochranu rastlín
Osvedčenia o odbornej spôsobilosti v oblasti uvádzania a aplikácie prípravkov na ochranu rastlín a pomocných prípravkov na trh SR s celoštátnou platnosťou budú účastníkom vydávané až po absolvovaní akreditovanej e-learningovej vzdelávacej aktivity. Osvedčenie je platné na dobu 10 rokov.
Marián Mituch, Odbor poľnohospodárstva a služieb
Do pozornosti
Igor Šarmír z SPPK bol hosťom relácie RTVS Z prvej ruky
O dohode o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi americkými s dosahmi na Slovensko diskutovali hostia moderátora Martina Strižinca v relácii Z prvej ruky: Igor Šarmír zo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a Juraj Paľa zo Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory
V Dvoroch nad Žitavou sa uskutočnil 4. ročník Celoslovenských dní poľa
Celoštátna prehliadka poľných pokusov odrôd poľnohospodárskych plodín, ochrany a výživy rastlín a výstava poľnohospodárskej techniky a hospodárskych zvierat si aj tento rok našla svojich priaznivcov z radov odborníkov a laickej verejnosti.
SPPK u ministra pôdohospodárstva
Vedenie SPPK sa 26. mája 2015 zúčastnilo stretnutia s vedením MPRV SR a PPA. Rokovanie navrhla SPPK a otvorila na ňom viaceré naliehavé témy z agropot- ravinárskeho sektora.
Transatlantická dohoda: deviate kolo rokovaní, „regulačná spolupráca“ a pozastavenie procesu definovania kritérií pre endokrinné disruptory
V dňoch 20.-24.4. 2015 sa v New Yorku uskutočnilo deviate kolo negociácií o TTIP, pričom medzi bodmi, ktoré sa prerokovávali, figurovala i téma tzv. „regulačnej spolupráce“, o ktorej sme nedávno informovali.
Predseda SPPK Milan Semančík: Úvahy nad reguláciou cien
Počas Medzinárodnej konferencie POTRAVINY A OBCHOD 2015/ FOOD & TRADE 2015, ktorá sa 12. mája 2015 venovala vplyvu nespravodlivo rozdelených marží v potravinovej reťazi, zazneli aj úvahy nad možnou reguláciou cien.