Ponuka práce pre utečencov z Ukrajiny

Firmy, ktoré majú možnosť zamestnať Ukrajincov, vyplnia online formulár. Nezabudnite zadať kontaktný e-mail, na ktorý Vám následne zašleme kontakty na Ukrajincov, ktorí hľadajú prácu. Mnohí ju hľadajú práve v agropotravinárstve. Zoznam uchádzačov sa aktualizuje na dennej báze. Túto formu pomoci nám zabezpečuje firma Trexima. 

V piatok 4. marca spustil pracovný portál Internetový sprievodca trhom práce (ISTP.sk) iniciatívu na registráciu Ukrajincov, ktorí majú záujem pracovať na Slovensku. Na stránke www.istp.sk/help-ukraine majú k dispozícii jednoduchý dotazník v ukrajinčine, angličtine a slovenčine zameraný na zistenie úrovne vzdelania, znalosti jazykov a oblasti záujmu práce. V súčasnosti už portál ISTP eviduje už takmer 2 700 záujemcov o prácu na Slovensku.

Tieto informácie sú zdieľané na stránke www.ua.gov.sk a v spolupráci s Migračným úradom na Slovensku.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce