SPPK ostro odsudzuje útok na predsedu vlády SR

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora ostro odsudzuje útok na predsedu vlády SR, ktorý je útokom na princípy demokracie a zároveň obrovskou ľudskou tragédiou. Tento ničím neospravedlniteľný čin je dôsledkom obrovskej myšlienkovej, politickej a hodnotovej polarity v spoločnosti.

„Akýkoľvek rozdielny politický názor, akékoľvek rozdielne zmýšľanie v našich rodinách, firmách a na verejnosti vieme a musíme vedieť povedať slušne s rešpektom voči našim oponentom. Sme šokovaní, kam až zašla názorová nevraživosť medzi ľuďmi. Včerajšia udalosť sa nemala stať,“ uviedol predseda SPPK Emil Macho.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) je mimoriadne znepokojená aj preto, že podľa medializovaných informácií sa mal útočník údajne nachádzať aj pred poľnohospodárskym družstvom v Dolnej Krupej počas aprílového výjazdového rokovania vlády SR, ktorá práve na tomto mieste diskutovala aj o agropotravinárskych témach.

„Predsedovi vlády Robertovi Ficovi prajeme skoré zotavenie,“ dodal v mene poľnohospodárov a potravinárov, členov SPPK, predseda Emil Macho.

Prianie uzdravenia patrí aj spoločnosti ako takej. Menej osočovania, nevraživosti a bezdôvodnej kritiky voči iným a viac stíšenia a sebareflexie je to, na čom má teraz začať pracovať každý jeden z nás.

 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce