Novým generálnym riaditeľom PPA je Ondrej Humaj

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ing. Ondreja Humaja. 

Minister Richard Takáč: ,,Od nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja očakávam dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie v nastavených procesoch tak, aby agentúra plnohodnotne fungovala a napredovala.“ 

Generálny riaditeľ Ondrej Humaj nastupuje po Jozefovi Kissovi, ktorý bol vo vedení agentúry od júna 2021 a podarilo sa mu obhájiť akreditáciu pred Bruselom a tiež ozdraviť agentúru do súčasného stavu. V tomto procese plnil kľúčovú úlohu aj Ondrej Humaj ako riaditeľ  Úseku príspevkov, podpôr a dotácií. 

Najväčšou úlohou, ktorá čaká nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja, je vyplatenie priamych podpôr 2023, v prípade projektových podpôr je to čerpanie fondu Programu rozvoja vidieka a v oblasti štátnej pomoci je to administrovanie výziev Zelená nafta a Poistné. „Ideme do veľmi náročného obdobia a ja som pripravený garantovať kontinuitu nastavenia agentúry tak, aby sme sa posúvali k jej plnohodnotnému fungovaniu,“ uviedol GR PPA Ondrej Humaj.

 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce