38. ročník Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM

Po dvoch ročníkoch, keď bol AGROFILM v obmedzenom režime, jeho organizátor Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum v Lužiankach (NPPC) pripravil plnohodnotný festivalový týždeň plný filmových projekcií, sprievodných podujatí a chutí. Ambasádorkou festivalu sa stala speváčka Zuzana Smatanová aj preto, že hospodárenie na pôde si zažila v detstve a má k tomu pozitívny vzťah.

Na festival filmári prihlásili 91 filmov, z 24 krajín a 4 kontinentov. Bude sa premietať na 12 miestach po celom Slovensku, tradične na NPPC v Lužiankach a v Bratislave, univerzitách SPU Nitra, UKF Nitra, UK Bratislava, TU Zvolen, UVLaF Košice, v Synagóge v Brezne, v Múzeu TANAPu v Tatranskej Lomnici, v Malom Berlíne v Trnave, kinosále Mlyny Cinemas v Nitre, a najnovšie aj na Základnej škole v Štiavnických Baniach.

Pandemické roky nakoniec priniesli aj užitočné prístupy a to v podobe online premietania, v ktorom budeme pokračovať aj tento rok a spolu odvysielame 45 hodín filmovej produkcie.

Tradičným sprievodným podujatím bude znova interaktívne Diskusné fórum spojené s premietaním filmov. Téma bude veľmi aktuálna - Chlieb a ako nasýtiť svet, ktorá vychádza aj z dlhoročného motta festivalu „ Všetkým ľuďom chlieb a mier“. O tom, že organizátori dávajú váhu všetkým formám estetiky hovorí aj fakt, že po predchádzajúcich obmedzeniach sa opäť vracajú k vernisáži výstavy, tentoraz výtvarníka Milana Marciňu. Podujatie sa uskutoční v stredu 5.10.2022 v priestoroch NPPC v Lužiankach.
Do hlavnej súťaže postúpilo 34 filmov a medzinárodná porota MFF Agrofilm 2022 udelila 14 cien. Ocenení filmári ale aj verejnosť si budú môcť osobne 7. októbra 2022 v multikine Mlyny Cinemas v Nitre užiť úžasnú atmosféru odovzdávania ocenení spolu s hudobnou tvorbou ambasádorky festivalu Zuzany Smatanovej a jej kapely.

Srdečne Vás pozývame do kina a na všetky podujatia a želáme veľa zážitkov. Vstup je voľný.

Programy premietania filmov sú dostupné na webovej stránke www.agrofilm.sk.

 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Agropoistenie Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce GRANDEN