Na návšteve v PD Malženice

Na návšteve v PD Malženice

Poľnohospodári Poľnohospodárskeho družstva Malženice vykonávali jarné práce v polovici marca už naplno. V čase našej návštevy siali cukrovú repu.

Jana Holéciová, hovorkyňa

03.04.2019

SPPK k Rade SPF

SPPK k Rade SPF

Činnosť a hospodárenie pozemkového fondu už aj za účasti poľnohospodárov, miest a obcí - rozhodli o tom poslanci.

03.04.2019

Hlasovanie ukončené

Hlasovanie ukončené

V utorok popoludní (2.4.) sa skončilo hlasovanie Výboru Európskeho parlamentu pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka o Strategických plánoch Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

SPPK

Klúč |  02.04.2019

Rada SPF sa rozšíri

Rada SPF sa rozšíri

Poslanci NR SR schválili, že Rada pozemkového fondu bude mať po novom o dvoch členov viac, konkrétne 13.

TASR

02.04.2019

Reagujeme

Reagujeme

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora reaguje na predbežné opatrenie Európskej komisie, ktoré sa týka pozastavenia zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov v SR.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

02.04.2019

Rokovanie RPPS

Rokovanie RPPS

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv sa zúčastnila pravidelného rokovania s podpredsedníčkou vlády SR a ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

02.04.2019

Zamestnanec na prvom mieste

Zamestnanec na prvom mieste

Je atraktívne a technológiami nabité. Prináša množstvo benefitov a v mnohých prípadoch už aj slušné finančné ohodnotenie. Nie je monotónne a nudné, skôr inovatívne a kreatívne. Takto je potrebné hovoriť o poľnohospodárstve.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

01.04.2019

RPPS žiada o prijatie na Úrade vlády SR

RPPS žiada o prijatie na Úrade vlády SR

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR požiadala ešte vo februári oficiálnym listom predsedu vlády SR a podpredsedníčku vlády SR o prijatie na Úrade vlády SR. Prečítajte si odpoveď, ktorú sme v týchto dňoch dostali.

Tlačový odbor SPPK

Klúč |  29.03.2019

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK poslala oficiálny list slovenským poslancom Európskeho parlamentu. V ňom ich žiada, aby využili svoj vplyv a tlak v rámci politických frakcií pri pokračujúcich diskusiách o budúcej SPP.

Jana Holéciová, hovorkyňa

29.03.2019

Komoditné rady

Komoditné rady

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako zriaďovateľ poradných orgánov na zabezpečenie plnenia nevyhnutných úloh ministerstva organizuje spoločné stretnutie zástupcov komoditných rád.

Tlačový odbor

29.03.2019

Do pozornosti

Pre vidiek zasvieti zelená

Slovenská poľnohospodárska potravinárska komora víta projekt zelenej nafty, vďaka ktorému začnú prúdiť na vidiek, teda do slovenského poľnohospodárstva, nové finančné prostriedky.

Pozvánka na odbornú konferenciu SPPK a SPF

Slovenský pozemkový fond a Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora Vás pozývajú na odbornú konferenciu k téme "Slovenský pozemkový fond v kontexte špecifických kompetencií správcu poľnohospodárskych pozemkov", ktorá sa uskutoční 16. mája 2019 vo Zvolene.

Aktuálna zľava na palivové karty - apríl 2019

Na základe Zmluvy medzi Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou a spoločnosťou SLOVNAFT, a.s., bolo v mesiaci marec vytankovaných 361 452 litrov PHM prostredníctvom palivových kariet. Pozrite si aj aktuálnu zľavu.

Črtá sa nový svetový líder vo výrobe cukru

Index cien potravín FAO sa v marci zastabilizoval. Zvyšujúce sa ceny mlieka a mäsa kompenzovali nižšie ceny obilnín, olejov a cukru.

Zhrnutie správy zo zasadnutia Koordinačného výboru Cogeca - 13. marec 2019

Prezentácia Katrin Sturmovej a Felixa Haasa z Európskej asociácie vzájomných záručných spoločností (AECM). Prezentácia Zsofie Kerecsenovej (DG JUSTICE) o iniciatíve Komisie pre udržateľné riadenie spoločnosti.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce