Schválený zákon má ambíciu zrovnoprávniť vzťahy v agropotravinárskej vertikále

Schválený zákon má ambíciu zrovnoprávniť vzťahy v agropotravinárskej vertikále

Národná rada Slovenskej republike prelomila veto prezidenta pri zákone o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami. Za prijatie zákona hlasovalo 90 poslancov.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

28.03.2019

S Konzorciom

S Konzorciom

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora rokovala v Prahe v rámci Konzorcia s českými samosprávnymi organizáciami.

Ján Baršváry, Odbor poľnohospodárstva a služieb SPPK

27.03.2019

Pozemkové úpravy

Pozemkové úpravy

Nemôžeme mať pevný dom, pokiaľ nemá pevné základy. A tak nejako to platí aj o chlebovom odvetví: nemôžeme snívať o vyššej potravinovej sebestačnosti, ak nemáme kvalitnú pôdu a na nej vysporiadané užívateľské vzťahy.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

27.03.2019

S ukrajinskou ministerkou

S ukrajinskou ministerkou

Úrad Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory navštívila 25. marca ukrajinská delegácia vedená ministerkou poľnohospodárstva.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

26.03.2019

Pracovná skupina pre Brexit

Pracovná skupina pre Brexit

Prečítajte si zhrnutie správy zo zasadnutia pracovnej skupiny pre Brexit z 12. mája 2019.

SPPK

25.03.2019

Hľadáme mladých ľudí do odvetvia

Hľadáme mladých ľudí do odvetvia

„Ak sa nebudeš dobre učiť, pôjdeš dojiť kravy.“ Túto vetu často hovorili staršie generácie svojim deťom, ak ich chceli /nešťastným spôsobom/ motivovať k podávaniu lepších výkonov v škole. Dnes už však táto veta dávno neplatí.

Jana Holéciová, hovorkyňa

25.03.2019

Obchodníci vyháňajú sliepky z klietok

Obchodníci vyháňajú sliepky z klietok

Producenti vajec na Slovensku sú pod tlakom obchodných reťazcov na zvyšovanie ponuky vajec z podstielkových chovov.

Únia hydinárov Slovenska

21.03.2019

Stretnutie poľnohospodárskych komôr regiónu Krajín troch morí v Sofii

Stretnutie poľnohospodárskych komôr regiónu Krajín troch morí v Sofii

V dňoch 11. a 12. marca 2019 sa v Sofii, Bulharsko, uskutočnilo v poradí už 5. stretnutie poľnohospodárskych komôr regiónu Krajín troch morí. Nosnou témou rokovania bola pripravovaná Spoločná poľnohospodárska politika po roku 2020.

Odbor poľnohospodárstva a služieb

20.03.2019

Z rokovania Rady pre poľnohospodárstvo a rybárstvo

Z rokovania Rady pre poľnohospodárstvo a rybárstvo

Rada pre poľnohospodárstvo a rybárstvo rokovala 18. marca 2019 o správe aktuálneho predsedníctva Rumunska a o pokroku v rámci balíka reformy Spoločnej poľnohospodárskej politiky na obdobie po roku 2020. Ponúkame vám pozíciu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorú na Rade ministrov prezentoval štátny tajomník Gabriel Csicsai.

Tlačový odbor

19.03.2019

Delakto mliečne výrobky

Delakto mliečne výrobky

Levické mliekarne a.s. prinášajú spotrebiteľom nový sortiment mliečnych výrobkov s nálepkou "DELAKTO".

Levické mliekarne, a.s.

19.03.2019

Do pozornosti

SPPK Podcast k zamestnanosti v agrosektore

Mylný obraz o poľnohospodárstve z minulosti, ktorý nanešťastie pretrváva aj teraz, je veľkou bariérou pri oslovovaní mladej generácie. Ak sa však podarí získať nového zamestnanca, je nesmierne dôležité udržať si ho.

Rady k priamym podporám

Začalo sa podávanie jednotných žiadostí o priame podpory – na čo si treba dávať pozor?

Poľnohospodári hlásia nedostatok zrážok

Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu je extrémne sucho zatiaľ len na východe. Začínajúce až mierne sucho sa naďalej rozširuje na celom území Slovenska. Lokálne je už výrazné sucho na Gemeri a Podunajskej nížine.

Monitoring jarných prác

Prvotné hlásenia boli zamerané najmä na stav porastov, prípadné škody spôsobené priebehom počasia alebo škody spôsobené poľovnou zverou.

Metodika EFSA pre hodnotenie rizika zmesí chemických látok

Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) vypracoval harmonizovaný rámec pre hodnotenie potenciálnych "kombinovaných účinkov" chemických zmesí v potravinách a krmivách, ktorý môže byť používaný vo všetkých vedeckých paneloch EFSA.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce