Hlasovanie ukončené

Hlasovanie ukončené

V utorok popoludní (2.4.) sa skončilo hlasovanie Výboru Európskeho parlamentu pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka o Strategických plánoch Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

SPPK

Klúč |  02.04.2019

Rada SPF sa rozšíri

Rada SPF sa rozšíri

Poslanci NR SR schválili, že Rada pozemkového fondu bude mať po novom o dvoch členov viac, konkrétne 13.

TASR

02.04.2019

Reagujeme

Reagujeme

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora reaguje na predbežné opatrenie Európskej komisie, ktoré sa týka pozastavenia zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov v SR.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

02.04.2019

Rokovanie RPPS

Rokovanie RPPS

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv sa zúčastnila pravidelného rokovania s podpredsedníčkou vlády SR a ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabrielou Matečnou.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

02.04.2019

Zamestnanec na prvom mieste

Zamestnanec na prvom mieste

Je atraktívne a technológiami nabité. Prináša množstvo benefitov a v mnohých prípadoch už aj slušné finančné ohodnotenie. Nie je monotónne a nudné, skôr inovatívne a kreatívne. Takto je potrebné hovoriť o poľnohospodárstve.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

01.04.2019

RPPS žiada o prijatie na Úrade vlády SR

RPPS žiada o prijatie na Úrade vlády SR

Rada poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv SR požiadala ešte vo februári oficiálnym listom predsedu vlády SR a podpredsedníčku vlády SR o prijatie na Úrade vlády SR. Prečítajte si odpoveď, ktorú sme v týchto dňoch dostali.

Tlačový odbor SPPK

Klúč |  29.03.2019

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK poslala oficiálny list slovenským poslancom Európskeho parlamentu. V ňom ich žiada, aby využili svoj vplyv a tlak v rámci politických frakcií pri pokračujúcich diskusiách o budúcej SPP.

Jana Holéciová, hovorkyňa

29.03.2019

Komoditné rady

Komoditné rady

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako zriaďovateľ poradných orgánov na zabezpečenie plnenia nevyhnutných úloh ministerstva organizuje spoločné stretnutie zástupcov komoditných rád.

Tlačový odbor

29.03.2019

Schválený zákon má ambíciu zrovnoprávniť vzťahy v agropotravinárskej vertikále

Schválený zákon má ambíciu zrovnoprávniť vzťahy v agropotravinárskej vertikále

Národná rada Slovenskej republike prelomila veto prezidenta pri zákone o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami. Za prijatie zákona hlasovalo 90 poslancov.

Matej Korpáš, Tlačový odbor

28.03.2019

S Konzorciom

S Konzorciom

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora rokovala v Prahe v rámci Konzorcia s českými samosprávnymi organizáciami.

Ján Baršváry, Odbor poľnohospodárstva a služieb SPPK

27.03.2019

Do pozornosti

DOD na farme Plavecký Štvrtok

Pozývame vás na Deň otvorených dverí na farme Plavecký Štvrtok. Podľa organizátorov je toto podujatie pre všetkých, ktorí chcú vidieť farmu s najnovšími technológiami používanými pre efektívne poľnohospodárstvo, chov dobytka a produkciu mlieka.

Povolenie na celoročný lov zveri

SPPK listom požiadala ministerstvo o povolenie na celoročný lov niektorých kategórií poľovnej zveri a o aktualizáciu usmernenia k okresom s najvyššími škodami spôsobenými poľovnou zverou.

Monitoring jarných prác - 17. týždeň

Vo všeobecnosti je možné konštatovať, že na väčšine územia Slovenska sa vlahová situácia zmenila len veľmi málo. Bližšie informácie uvádzame pri jednotlivých regiónoch.

Trnavskí poľnohospodári

Sucho v kombinácii s hrabošmi neveští nič dobré. Aj tieto vplyvy rozhodnú o tohtoročnej úrode na trnavskej tabuli.

Od júna už aj so zástupcom poľnohospodárov, miest a obcí

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora oceňuje, že prezident SR podpísal pre poľnohospodárov kľúčový zákon. Týmto krokom sa do Rady Slovenského pozemkového fondu dostanú aj zástupcovia poľnohospodárov, miest a obcí.

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce