Seminár k SPP

Seminár k SPP

Nadchádzajúci Brexit, jeho dopad na fungovanie Európskej únie a rozpočty jednotlivých členských krajín, Viacročný finančný rámec, príprava Strategických plánov po roku 2020 .... to sú len niektoré zo zásadných tém, ktoré naznačia, akým smerom sa môže v budúcich rokoch uberať slovenský agropotravinársky sektor.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

08.03.2019

SPPK rozbehla sériu školení

SPPK rozbehla sériu školení

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania organizuje sériu pracovných a diskusných stretnutí „DUÁL v sektore poľnohospodárstva a niektoré otázky, týkajúce sa poskytovania podpôr v poľnohospodárstve."

Odbor poľnohospodárstva a služieb

08.03.2019

Priemerná mesačná mzda v hospodárstve SR v roku 2018

Priemerná mesačná mzda v hospodárstve SR v roku 2018

Štatistický úrad Slovenskej republiky vydal potvrdenie o priemernej mesačnej mzde zamestnanca hospodárstva SR v roku 2018.

Tlačový odbor

08.03.2019

Klub farmárov o ovocinárstve

Klub farmárov o ovocinárstve

Vypočujte si záznam z včerajšej relácie Klub farmárov, ktorej hosťom bol predseda Ovocinárskej únie SR Marián Varga. S moderátorom Martinom Jurčom sa rozprávali o Ovocinároch v zime a po zime.

RTVS

08.03.2019

Problematika domácich zabíjačiek

Problematika domácich zabíjačiek

SPPK listom požiadala MPRV SR o spoluprácu pri riešení problému, ktorému čelia poľnohospodárske podniky so živočíšnou výrobou. Problémom je súčasná právna úprava zabíjania hospodárskych zvierat.

Tlačový odbor

06.03.2019

Odborné vzdelávanie v oblasti uvádzania prípravkov na ochranu rastlín v Michalovciach a R. Sobote

Odborné vzdelávanie v oblasti uvádzania prípravkov na ochranu rastlín v Michalovciach a R. Sobote

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora najbližšie organizuje akreditovanú vzdelávaciu aktivitu 2. apríla 2019 v Michalovciach a 3. apríla 2019 v Rimavskej Sobote.

Marian Mituch, Odbor poľnohospodárstva a služieb

05.03.2019

Hraboš poľný – nočná mora poľnohospodárov

Hraboš poľný – nočná mora poľnohospodárov

V roku 2014 došlo v Trnavskom kraji k premnoženiu hraboša poľného. Od roku 2015 preto výskumní pracovníci Katedry ekológie a environmentalistiky na UKF v Nitre realizujú monitoring hraboša poľného na modelových územiach Trnavského kraja.

prof. Mgr. Ivan Baláž, PhD.; Mgr. Filip Tulis, PhD.; Ing. Jozef Šumichrast, PhD.

05.03.2019

Pozvánka na školenia

Pozvánka na školenia

DUÁL v sektore poľnohospodárstve a niektoré otázky týkajúce sa poskytovania podpôr v poľnohospodárstve.

Odbor poľnohospodárstva a služieb SPPK

04.03.2019

Na zamyslenie sa

Na zamyslenie sa

"Cesta do pekla alebo bublina v Spoločnej poľnohospodárskej politike." Prečítajte si úvahu ústredného riaditeľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory k aktuálnej téme.

Jozef Artim, ústredný riaditeľ SPPK

27.02.2019

Valné zhromaždenie RPPK Levice

Valné zhromaždenie RPPK Levice

Diskusia o aktuálnych témach spojených aj s prípravou novej Spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2020 dominovala počas XXIX. Valného zhromaždenia Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Levice.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

27.02.2019

Do pozornosti

SPPK žiada o podporu pri hlasovaní o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky

SPPK poslala oficiálny list slovenským poslancom Európskeho parlamentu. V ňom ich žiada, aby využili svoj vplyv a tlak v rámci politických frakcií pri pokračujúcich diskusiách o budúcej SPP.

Schválený zákon má ambíciu zrovnoprávniť vzťahy v agropotravinárskej vertikále

Národná rada Slovenskej republike prelomila veto prezidenta pri zákone o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami. Za prijatie zákona hlasovalo 90 poslancov.

Pracovná skupina pre hovädzie a teľacie mäso, 25.-26. marec 2019

Klimatické zmeny a sektor hovädzieho mäsa. Prezentácia stratégie Copa a Cogeca týkajúcej sa chovu hospodárskych zvierat a Brexit.

Hľadáme mladých ľudí do odvetvia

„Ak sa nebudeš dobre učiť, pôjdeš dojiť kravy.“ Túto vetu často hovorili staršie generácie svojim deťom, ak ich chceli /nešťastným spôsobom/ motivovať k podávaniu lepších výkonov v škole. Dnes už však táto veta dávno neplatí.

Pracovná skupina pre brexit, 12. marec 2019

Vystúpenie UK z EÚ bude mať vplyv na vzájomný obchod, komisia preto vydala oznámenie Príprava na vystúpenie Spojeného kráľovstva z EÚ

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce