Otvorenie školského roka s predsedom SPPK

Predseda SPPK Emil Macho spoločne s predsedom Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom otvorili nový školský rok na Strednej odbornej škole v Rakoviciach.
 
V následnej diskusii sa zamerali aj na tému duálneho vzdelávania a ďalších možnostiach, ako motivovať mladých ľudí, aby sa viac zaujímali o štúdium na poľnohospodárskych a potravinárskych školách. "Naši poľnohospodári potrebujú najmä ošetrovateľov, dojičov, mechanikov a opravárov poľnohospodárskych strojov. V potravinárstve chýbajú stredoškolsky vzdelaní ľudia napríklad v mliekarenskom odvetví. Musíme spoločne aj so zriaďovateľmi stredných škôl hľadať možnosti, ako týchto ľudí do nášho odvetvia nájsť a následne si ich udržať," povedal pri príležitosti otvorenia školského roka 2019/2020 predseda SPPK Emil Macho. 
 
 
 
foto zdroj: TT SK
 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum CAC Finance Internetový sprievodca trhom práce