Zlato, čo doma máme

Hoci sa s úsmevom hovorí, že slovenskí chovatelia ošípaných by sa zmestili do jednej väčšej kancelárie, aj táto veľmi malá skupina ľudí má byť dnes právom na čo pyšná. Po rokoch úpadku odvetvia sa im postupne podarilo vyzdvihnúť chovy ošípaných na európski piedestál v kvalite, o čom svedčia viaceré ukazovatele.
 
 
Na Slovensku momentálne chováme približne 600-tisíc kusov ošípaných. Stavy prasníc sú na úrovni 36-38 tisíc kusov a narastajú. Rovnako pozitívne vyznievajú aj ukazovatele o úžitkovosti, ktorá sa za posledných päť rokov zvýšila. Na jednu prasnicu je odchov 27 odstavčiat, pričom pred 15 rokmi to bolo 14,5 odstavčiat. Vzhľadom na stav, v akom stave sa nachádza celý sektor živočíšnej výroby, je preto dvojnásobne potešiteľné, že Slováci vedia vyrobiť zdravé a bezpečné mäso, čím dokážu konkurovať Európe.
 
„Pre samotných spotrebiteľov môže byť čerešničkou na torte aj fakt, že máme chovy ošípaných s najnižšou mierou používania antibiotík v Európskej únii. Dokonca v niektorých chovoch antibiotiká nepoužívame vôbec“, hovorí predseda Zväzu chovateľov ošípaných na Slovensku Andrej Imrich.
 
Namieste tu preto vyznieva opätovný apel na zákazníkov, aby si v neprehľadnom mori dovážaných potravín vyberali práve slovenské bravčové mäso. Svojou čerstvosťou a prepravou len na niekoľko desiatok či stoviek kilometrov hravo porazí bravčovinu prevážanú dve tisíc kilometrov cez pol Európy. Kvalitný chov zvierat, ktorý na Slovensku je a navyše je pod stálou veterinárnou kontrolou, totiž významnou mierou prispieva k znižovaniu tak rozšírených civilizačných ochorení. Slovensko patrí medzi krajiny s najvyšším výskytom rakoviny hrubého čreva a jednou z príčin sú aj nekvalitné potraviny. Na zamyslenie sa preto stojí otázka, ako cielene môžu chovatelia, spracovatelia, obchodníci a štát zvýšiť len 20% podiel nášho kvalitného bravčového mäsa v obchodoch. O pozitívach, ale aj problémoch tohto odvetvia 8. augusta hovorili chovatelia ošípaných s vedením Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.
 
„Ak chceme aj naďalej ponúkať Slovákom kvalitné bravčové mäso, potrebujeme ochrániť našu krajinu pred zavlečením afrického moru ošípaných z okolitých štátov, zvýšiť podporu do odvetvia a ochrániť spotrebiteľa pred dovozom nekvalitnej bravčoviny zo zahraničia“, vymenúva predseda SPPK Emil Macho.
 
Nekvalitné mäso sa k nám dováža najmä zo Španielska, Belgicka či Poľska. Výrobky z neho nedosahujú kvalitu prvotriedneho slovenského bravčového. Ide pritom o mäso, ktoré na západe Európy majú problém predať. Môže byť dlhšiu dobu skladované, dokonca podľa chovateľov v niektorých prípadoch by malo patriť  do kafilérie, a nie k spotrebiteľovi. Navyše, nízku cenu dovážaného mäsa  dotuje  silná štátna podpora  západoeurópskych krajín, ktorej naši výrobcovia nevedia konkurovať.
 
 

Partneri

Visegrad Fund UniCredit banka ČSOB banka Slovenský cukrovarnícky spolok Združenie výrobcov liehu a liehovín na Slovensku Slovenská databáza výživového zloženia Agrokomplex-výstavníctvo-Nitra-š.p. Národná sústava povolaní Renomia SZ CHKT - Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku Združenie pestovateľov obilnín (ZPO) KPPS s.r.o. PoľnoInfo - aktuálny pohľad na agrosektor Komoditná burza Bratislava Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum Internetový sprievodca trhom práce